دستور تهیه چند نوشیدنی در کمپ

هنگام کمپ مصرف نوشیدنی‌های خوشمزه و سرد بسیار دلچسب است. انتخاب نوشیدنی در کمپ سخت میباشد پس بهتر است که قابل استفاده برای همه افراد همراه باشد. نوشیدن یک لیوان نوشیدنی خنک شاید خیلی لذت بخش باشد، اما می‌تواند پیامدهای مختص خود را داشته باشند و گاه دردسر ساز شوند. بهتر است چیزی درست کنید که همه بتوانند بنوشند و دور آتش کمپ با هم لذت ببرند. در این مطلب از تیرینک طرز تهیه چند نوشیدنی را به شما آموزش داده ایم.

  1. نوشیدنی با سرکه سیب MULLED CIDER  

هنگام شب، زیر نور مهتاب و آسمان پر ستاره و در کنار آتش زیبا، نوشیدن این ترکیب خوشمزه، حس خوبی ایجاد می‌کند. در برخی از فروشگاه ها این نوشیدنی به صورت آماده به فروش می‌رسد، اما لذت نوشیدن آن در تهیه خانگی آن است:

چوب دارچین ۱ عدد
میخک ۱ تا ۲ عدد
هل ۱ تا ۲ عدد
استار انیس ۱ عدد
ادویه جامائیکایی ۲ عدد
زنجبیل ۱ تکه

سرکه سیب را با تمام ادویه‌ها در ظرفی ریخته و چند برش پرتقال به آن اضافه کنید. بگذارید برای مدتی روی حرارت بماند تا دم بکشد ولی به جوش نیاید.

 سرکه سیب - نوشیدنی در کمپ

  1. شربت میوه ای FRUITY LEMONADE OR LIMEADE COOLER

این نوشیدنی به دلیل میوه هایی که برای تهیه آنها استفاده می شود، بسیار خوشمزه است  و مصرف آن بخصوص در فضای آزاد کمپ بسیار خوشایند است. مقداری توت فرنگی یا هر نوع بری دیگر را در لیوان ریخته و خوب له کنید. روی آن مقداری لیموناد ریخته و لیوان را با سودا پر کنید. چند برگ نعنا در لیوان بیندازید و نوش جان کنید.

  1. ویرجین میول VIRGIN MULE

پایه اصلی این نوشیدنی زنجبیل و آب لیمو است. گاه برای طعم دادن، بجای آب لیمو از شربت لیمو استفاده می شود. تهیه این نوشیدنی در کمپ بسیار ساده است:

شکر ۱ و ½ پیمانه
آب ۱ و ½ پیمانه
آب لیموی طبیعی ۱ قاشق غذاخوری

همه مواد را در ظرفی مخلوط کنید و بگذارید روی شعله متوسط حرارت ببیند. مایع را بهم بزنید. وقتی خوب مخلوط شد، شعله را خاموش کنید و بگذارید سرد شود. شما می توانید این مخلوط را در یخچال برای یک هفته نگهداری کنید. هنگام مصرف می توانید کمی زنجبیل به آن اضافه کنید و یا به نوشیدنی زنجبیل مانند سودا یا آبجوی زنجبیلی اضافه کرده و بنوشید.

  1. موهیتو و آب نارگیل COCONUT WATER MOJITO MOCKTAIL

همانطور که می دانید موکتل همان کوکتل است که طعمی شیرین دارد. شما می توانید نوشیدنی موهیتو را به همراه آب نارگیل مصرف کنید تا طعم جدیدی به وجود آید. در این نوشیدنی نیز می توان بجای آب لیمو از شربت لیمو استفاده کرد. یک یا دو قاشق غذاخوری شربت لیمو یا آب لیمو در لیوان ریخته و چند برگ نعنا داخل آن بیندازید. کمی یخ در آن بریزید و آب نارگیل و کمی سودا روی آن بریزید. لیوان را با یک برش لیمو تزئین کنید.

موهیتو و آب نارگیل - نوشیدنی در کمپ

  1. شیر طلایی GOLDEN MILK

چند سالی است که این نوشیدنی بسیار محبوبیت پیدا کرده است. تهیه آن بسیار ساده است و در کمپ نیز می توان آن را تهیه نمود. این نوشیدنی گرم در کمپ بسیار لذت بخش است و شما را گرم می کند. راههای مختلفی برای تهیه این نوشیدنی وجود دارد که می توان یکی را انتخاب کرد:

 شیر بادام ۱ پیمانه
 آب ۱ پیمانه
 زردچوبه ۱ تکه با پوست یا ½ قاشق چایخوری پودر زردچوبه
 عسل ۱ قاشق غذاخوری
روغن نارگیل بکر ۱ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه ¼ قاشق چایخوری
دارچین کمی

همه مواد بجز دارچین را در ظرفی مخلوط کنید و بگذارید بجوشد. ۱۰ دقیقه کافی است. حال نوشیدنی را از صافی رد کنید. شما می توانید این مخلوط را برای ۵ روز در یخچال نگهدارید. هر زمان که می خواهید آن را بنوشید، آن را گرم کرده، در لیوان بریزید و کمی دارچین روی آن بپاشید.

شیر طلایی - نوشیدنی در کمپ

  1. آب طعم دار

این نوشیدنی خیلی ساده است و به همین دلیل علاقه مندان زیادی ندارد، اما یکی از سالم ترین و بهترین نوشیدنی ها بخصوص در کمپ است. داخل تنگی آب بریزید، چند برش خیار و چند برش پرتقال در آن بیندازید. بگذارید برای چند ساعت بماند تا میوه ها به آب طعم دهد. شما می توانید این آب را در یخدان نگهداری کنید و یا هر بار که می خواهید استفاده کنید، کمی یخ در آن بریزید. اگر می خواهید آب بدنتان هنگام کمپ تأمین باشد، حتماً از این آب بنوشید.

آب طعم دار - نوشیدنی در کمپ

 

  1. کاکائوی داغ با شیر HOT COCOA WITH MILK

کاکائوی داغ یکی از نوشیدنی های محبوب در کمپ و در کنار آتش است. شما به سادگی می توانید این نوشیدنی را در کمپ تهیه کنید. شما می توانید از هر نوع شیری مانند شیر نارگیل، بادام و یا شیرهای دیگر گیاهی تهیه کنید. اگر دوست دارید می توانید از شیر گاو هم استفاده نمائید.

کاکائوی داغ - نوشیدنی کمپ

شما چه نوشیدنی را برای نوشیدن در کمپ و لذت بردن از لحظات در کنار دوستان پیشنهاد می‌کنید؟


منبع koa.com
نظر بگذارید