دمنوش هایی که باید در فصل زمستان بنوشیم کدامند؟

دمنوش ها کمک زیادی در حفظ تعادل و یا گرم کردن بدن می کنند. این نوشیدنی های گرم را می توان جایگزین چای نمود و از آنها لذت برد و شادتر و سلامت تر زندگی کرد.

هر فصلی دارای مزاج است و مزاج فصل زمستان سرد است بنابراین سردی در این فصل بیشتر میشود که اکثر افراد به خصوص افراد سرد مزاج باید تدابیر فصل زمستان مخصوصا تدابیر غذایی مربوط به آن را رعایت کنند.

در فصل زمستان باید از مواردی استفاده کرد که طبع آنها رو به گرمی است البته باید مزاج را هم در نظر گرفت برای مثال افرادی که دارای حرارت زیاد هستند حتی در زمستان هم ممکن است نیاز باشد از گرمی ها پرهیز کنند و به مصرف غذاهایی با طبع معتدل روی بیاورند.

چای سیاه و گل محمدی

این دمنوش زمستانی خوشمزه نه تنها شگفت انگیز است بلکه می تواند سیستم ایمنی بدن شما را در طول فصل زمستان و سرما تقویت کند. همچنین با اضافه کردن کمی عسل و لیمو ترش می توانید از آن برای تسکین درد معده نیز استفاده کنید.

دمنوش رزماری

رزماری تقویتکننده، ضدخستگی، سم زدا است و کلی خاصیت دیگر هم دارد. یعنی یک شاخه رزماری است و هزار و یک خاصیت. دمنوش این گیاه برای تسکین فشارهای عصبی و عضلانی مفید است. رزماری خاصیت دیورتیک دارد یعنی ادرارآور است و یک درمان موثر در برابر خستگی و تجمع توکسینها در بدن محسوب میشود.

دمنوش آویشن

در بین دمنوش های زمستانی آویشن شهرت فراوانی در تقویت و ضدعفونی کردن بدن دارد. این گیاه سرشار از روغنهای ضروری است که عطر و طعم بینظیری به غذاها میدهد. دمنوش آویشن برای باز شدن بینی بسیار مناسب است. تحقیقات نشان داده که نوشیدن یک فنجان چای آویشن برای جلوگیری از بیماری آلزایمر، درمان گلودرد، سرفه و سرماخوردگی، درمان سوزش سر دل و معده درد مفید می باشد .

ریشه ی جینسینگ

حاوی میزان قابل توجهی ویتامینها و مواد معدنی است. این گیاه حافظه را تقویت کرده و با استرس و خستگی مقابله میکند. علاوه بر اینها ریشه ی این گیاه باعث تقویت ریه ها شده و با کاهش اضطراب مشکلات مجاری تنفسی را تسکین می دهد. دمنوش این گیاه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و شما را در برابر بیماریها ایمن میکند همچنین باعث تقویت نیروی جنسی می گردد.

دمنوش به لیمو

یک گیاه معطر است که بویی شبیه به لیمو دارد برگ این گیاه معطر خاصیت درمانی فراوانی دارد که می تواند به رفع تپش قلب، استرس و خستگی های روحی، بی خوابی، سردرد و سرماخوردگی و سرفه  کمک کند.

دمنوش سرخارگل

این گیاه حاوی خواص متعددی است. ریشه آن همانند گلها و ساقه اش در طب سنتی استفاده ی زیادی دارد. سرخار گل سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را در برابر عفونتهای باکتریایی و ویروسها مقاوم می کند. به عقیده ی متخصصان این گیاه ضدالتهاب، ضدعفونی کننده، ضد باکتری، آنتی بیوتیک، ضدویروس و حتی تسکین دهنده ی زخمهاست. سرخارگل یکی از آن گیاهان ناب زمستانی است.

دمنوش دارچین و عسل

این دمنوش زمستانی خوشمزه نه تنها شگفت انگیز است بلکه می تواند سیستم ایمنی بدن شما را در طول فصل زمستان و سرما تقویت کند. همچنین با اضافه کردن کمی عسل و لیمو ترش می توانید از آن برای تسکین درد معده نیز استفاده کنید

دمنوش اسطوخودوس (لوندر)

گل های زیبا و شگفت انگیز لوندر یا لوندر که در ایران آن را با نام اسطوخودوس می شناسیم دارای بوی بسیار معطری هستند که از آن برای ایجاد آرامش در محیط استفاده می کنند خیلی از مردم در فصل سرما دچار بی حوصلگی و افسردگی میشوند. مصرف دمنوش اسطوخودوس یکی از بهترین، ساده ترین و طبیعی ترین روشهای رفع افسردگی فصلی است. این گیاه آرامش بخش و ضدعفونی کننده است که با استرس، اضطراب و حتی افسردگی هم مقابله میکند.

زنجبیل و زردچوبه

این دمنوش زمستانی خوشمزه نه تنها شگفت انگیز است بلکه می تواند سیستم ایمنی بدن شما را در طول فصل زمستان و سرما تقویت کند. همچنین با اضافه کردن کمی عسل و لیمو ترش می توانید از آن برای تسکین درد معده نیز استفاده کنید.


تیرینک در اینستاگرام

نظر بگذارید