روش استفاده از چای خشک در آشپزی

همانطور که می دانید شراب را هم می نوشید و هم در غذا می ریزند. چای خشک را نیز می توان مانند شراب هم نوشید و هم در غذا استفاده کرد. چای به دلیل طعم گس و خاصی که دارد به غذا طعم بسیار خوبی می دهد.

چند روش ساده برای استفاده از چای خشک

  1. اسموتی با طعم قوی

یکی از روشهای طعم دار کردن اسموتی استفاده از یخ هائی است که با چای تهیه شده اند. شما می توانید یخ تهیه شده از چای را جایگزین یخ معمولی در اسموتی کنید. بگذارید چائی که درست می کنید برای زمان بیشتری دم بکشد تا طعم آن قوی تر و بارزتر شود. از چای سیاه برای اسموتی میوه های تابستانی و از چای سبز برای اسموتی سبزیجات استفاده کنید.

طعم گس و شیرین چای، مزه اسموتی را بسیار بهتر و قوی تر می کند.

  1. کوکی چای خشک

نوشیدن چای با کوکی بسیار دلچسب است. حال اگر این چای در خود کوکی باشد، چه می شود؟ برای تهیه کوکی از چای تیره مانند چای سیاه و اولانگ رست شده استفاده کنید. پس از گرایند کردن، پودر چایها بهتر در خمیر کوکی مخلوط می شود.

طعم تلخ،  میوه ای و برشته، به کوکی طعم و مزه بسیار خوبی می دهد. چای نیز مانند آرد آب را به خود جذب می کند. پس اگر از چای بیشتری استفاده کنید کوکی خشک می شود.

  1. سوپ نودل جوجه و چای سبز

در کشورهای غربی اکثراً چای به عنوان نوشیدنی استفاده می شود، اما در شرق بخصوص کشورهای شرق دور، از چای خشک نه تنها به عنوان نوشیدنی بلکه یک طعم دهنده و ادویه در غذا نیز استفاده می شود. غذاهائی که با چای تهیه می شوند، معمولاً بسیار خوشمزه اند و خواص داروئی آنها زیاد است.

با اضافه کردن مقدار کمی چای سبز به سوپ جوجه، سوپ طعمی مانند گیاهان و بافتی کرم مانند پیدا می کند.

استفاده از چایهای ارزان قیمت در غذا و سوپ بسیار مناسب تر است. چای سبز ارزان طعم برشتگی بیشتری به سوپ می دهد و با آب مرغ و نودل بسیار خوشمزه می شود. سوپ چای سبز بسیار خوشمزه است بخصوص اگر با پیاز، زنجبیل و سیر همراه شود. به علاوه این سوپ خاصیت داروئی زیادی پیدا می کند.

  1. جوی دوسر و چای

چای را در تهیه صبحانه نیز می توان استفاده کرد. جوی دوسر یکی از موادی است که با چای هماهنگی زیادی دارد. جوی دوسر را با چای بپزید تا صبحانه خوشمزه تری داشته باشید. چای سیاه و یا اولانگ رست شده را در شیر برای ۱۵ دقیقه دم کنید و سپس جوی دوسر را اضافه کرده و بپزید.

  1. بستنی و کرم کاستارد با چای

یکی از بهترین خوراکیهائی که می توانید از چای در آن استفاده کنید، کرم کاستارد است. چای را در شیر داغ دم کنید (۱ تا ۲ ساعت) سپس آن را از صافی رد کنید. استفاده از این ماده شیرین و آجیلی، طعم کاستارد را به مراتب بهتر می کند.

با پودر چای ماچا و ماسالا نیز می توان یک بستنی خوشمزه تهیه کرد. استفاده از چای اولانگ رست شده نیز برای تهیه بستنی و کرم کاستارد بسیار مناسب است.

  1. مواد غذای دودی شده با چای خشک

 یکی از معروفترین غذاهای ایالت سیچووآن در چین، اردک دودی شده با چای است. اردک را با دود کردن برگهای خشک چای دودی می کنند. اردک را می توان به کمک فویل آلومینیومی و روی اجاق دودی کرد. علاوه بر اردک، انواع گوشتها را نیز می توان به همین طریق دودی کرد. بطور مثال بال مرغ را با دود چای سبز دودی می کنند. طعم دودی و چوب مانند این گوشتها طعم خاصی به غذا می دهند.

  1. چای و نوشیدنی

چای نوعی گیاه است که میتوان مانند هر گیاه داروئی دیگری در نوشیدنی ها استفاده کرد. در کشورهای مختلف انواع چای در تهیه نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی استفاده می شود. بطور مثال، در برخی از انواع ویسکی از چای پوواِر استفاده می شود.


منبع seriouseats
نظر بگذارید