منافع گیاه ترخون برای سلامتی

گیاه ترخون یک گیاه پایاست و بیشتر در غذاهای فرانسوی و انگلیسی استفاده می شود. انواع مختلفی از ترخون وجود دارد اما همه از یک خانواده اند و طعمی شبیه لیمو، شیرین بیان و ریحان دارد.

نوع فرانسوی آن بیشتر در آشپزی استفاده می شود. ترخون روسی تلخ تر و ضخیم تر است. نوع مکزیکی که به ترخون اسفناجی و نعنای مری گلد معروف است شبیه ترخون فرانسوی است، اما طعم آن به شیرین بیان نزدیکتر است.

منافع ترخون برای سلامتی

علاوه بر مصرف خوراکی، بسیاری از تولیدکنندگان از آن برای رایحه لوازم آرایشی و صابون استفاده می کنند.

ترخون فرانسوی گاه برای درمان دندان درد و اختلالات گوارشی استفاده می شود. گاه آن را برای کاهش آب اضافی بدن و یا به عنوان اشتهاآور مصرف می کنند. گاه ترخون را برای بهبودی در دوران قاعدگی استفاده می کنند. اما مدارک قوی برای این تأثیرات موجود نیست.

در یک تحقیق بالینی مشخص شد، مصرف دمنوشهای حاوی ترخون مانع تهوع و استفراغ پس از جراحی می شود. اما نیاز به بررسیهای بیشتری در این مورد است. تحقیقاتی نیز در مورد تأثیر ترخون روسی بر دیابت انجام شده است. علاوه بر این تحقیقات دیگری در مورد تأثیر ترخون روسی در عملکرد ورزشی در دست انجام است.

مواد مغذی گیاه ترخون

۲ قاشق غذاخوری ترخون تازه و خام فقط ۵ کالری دارد. یک وعده غذایی ترخون مقدار کمی کربوهیدرات دارد.

یک قاشق غذاخوری ترخون آسیاب شده ۱۴ کالری، ۱ گرم پروتئین، کمتر از یک گرم چربی و ۲.۵ گرم کربوهیدرات دارد. ترخون حاوی ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B6 و فولات است. کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و کمی سدیم، روی، منگنز و سلنیوم از مواد معدنی ترخون هستند.

نحوه مصرف و نگهداری

این گیاه با مرغ، ماهی و تخم مرغ بسیار خوشمزه است. در خانه، ترخون را در حوله های کاغذی گذاشته و در یخچال بگذارید.

ترخون خشک و یا آسیاب شده را می توان از فروشگاهها تهیه نمود. مانند ادویه ها، باید ترخون را درجای خنک، تاریک و خشک نگهداری کرد. هنگام پختن غذا، ترخون را در آخرین مرحله پخت به غذا اضافه کنید تا طعم خود را از دست ندهد.

 عوارض جانبی احتمالی

اگر به اندازه ای که در دستور غذا قید شده است از ترخون استفاده شود، مشکلی ایجاد نمی کند. اگر به عنوان دارو برای مدت کوتاهی استفاده شود، خطری ایجاد ندارد. اما مصرف طولانی مدت آن ممکن است عوارضی ایجاد کند. برخی از مواد شیمیایی ترخون در آزمایشی با موشها، در این حیوانات مسمومیت ایجاد کردند.

البته مقداری ترخونی که به موشها داده شد معادل مقدار انسانی بود. به همین دلیل توصیه می شود که در مصرف آن از حد تعادل خارج نشد و احتیاط کرد. این گیاه به عنوان دارو نباید برای مدت طولانی استفاده شود.

زنان باردار، مادران شیرده، بیماران با اختلال خونریزی، افرادی که عمل جراحی داشته اند و کسانی که به برخی گیاهان مانند رَگوید حساسیت دارند، نباید از ترخون استفاده کنند.

سؤالات متداول

 آیا می توان گیاه ترخون را منجمد کرد؟

بله، اما بافت آن تغییر می کند. روشهای مختلفی برای منجمد کردن ترخون وجود دارد. ترخون ها را خرد کرده و در قالب یخ بریزید، با آب پر کنید و سپس در فریزر بگذارید. یا می توانید آن را در کیسه های بدون هوا ریخته و در فریزر بگذارید.

چه سبزیجاتی را میتوان در غذا جایگزین ترخون کرد؟

شوید و ریحان بهترین جایگزینهای ترخون هستند. برخی از آشپزها گاه از رازیانه و یا بادیان  به جای ترخون استفاده می کنند.


منبع verywellfit
نظر بگذارید