همه چیز درباره ی مسمومیت با قهوه

معمولاً در مورد سلامت و نگهداری غذا صحبتها و توصیه های زیادی می شود. اما کمتر در مورد مسمومیت با قهوه شنیده ایم. اکثر متخصصین در مورد امکان مسمومیت با گوشت، مواد لبنی و غذاهای پخته نگرانی زیادی دارند، اما صحبتی از قهوه به میان نمیاورند. قهوه نیز با کپک، و اکراتوکسین آلوده و مسموم می شود. شیر و خامه ای که برای طعم به قهوه اضافه می کنیم نیز می توانند موجب مسمومیت شوند. با مجله تیرینک همراه باشید.

منابع بالقوه مسمومیت غذایی

غذاهای حاوی کربوهیدرات و پروتئین مستعد مسموم و آلوده شدن هستند:
• گوشت
• گوشت ماکیان
• مواد لبنی
• تخم مرغ
البته باید بدانیم که همه غذاها می توانند آلوده و میزبان باکتری، ویروس، انگل و قارچ شوند.

سم ها و کپک ها

برخی از کپکها، آفلاتوکسین تولید کرده و موجب بیماری کبدی می شوند. آفلاتوکسین موجب از بین رفتن بافت کبد (نکروسیس) و سیروز کبدی می گردد. قهوه میزبان خوبی برای کپکهای تولید کننده آفلاتوکسین است، چون قهوه در مناطق مرطوب و پر باران مانند مناطق استوائی به عمل میاید. قهوه می تواند منبع اکراتوکسین باشد. اکراتوکسین سمی است که توسط قارچ تولید شده، به قهوه منتقل و موجب بیماری و مرگ شود. این سموم با پختن از بین نمی روند و اگر کسی این سم را بخورد، خطر مرگش بسیار زیاد است.

احتمال ابتلا به مسمومیت کپک و آفلاتوکسین

احتمال وجود کپک در محصولاتی که بدرستی برداشت و خشک نشوند، بسیار زیاد است. این موضوع در مورد قهوه به شدت امکان پذیر است، چون هوای مرطوبی که قهوه در آن می روید، سرعت خشک شدن را کاهش می دهد. در انسانها مسمومیت با سم بسیار کم است، اما طبق آمار در برخی از موارد، غذای آلوده می تواند جمعیت زیادی را مسموم نماید. بطور کل اکثر محصولات کمی آلودگی دارند که معمولاً زیر محدوده تعیین شده قانونی است.

مسموم شدن با قهوه

مسمومیت با مواد لبنی

آلودگی با باکتری یکی از متداول ترین نوع مسمومیتهای غذائی است. باکتری می تواند موجب گاستروانتریت، لیستریوس و سالمونلوز شود. وقتی باکتری غذایی را آلوده می کند، در شرایط مناسب تکثیر می شود. این باکتری به غذاهای دیگر نیز سرایت می کند. اگر شیر آلوده را با قهوه مصرف کنید، احتمال مسموم شدن قهوه افزایش میابد.

استفاده و نگهداری بهداشتی از قهوه

اگر مصرف کننده قهوه هستید و یا عرضه کننده قهوه هستید، به سلامت شیر و خامه ای که استفاده می کنید دقت داشته باشید. شیر باید معمولاً در دمای ۴۱ درجه و یا سردتر نگهداری شود و تا دمای بالای ۱۴۰ درجه حرارت داده شود.
به زمان انقضای شیر دقت کنید و اگر به پایان رسیده است حتماً آن را دور ریخته و استفاده نکنید. قهوه خشک در بسته را می توان حداکثر تا یک سال در قفسه نگهداری کرد و وقتی در آن باز شد فقط برای ۲ تا ۳ ماه در دمای اتاق ماندگاری دارد. نگهداری قهوه ای که درش باز شده است در یخچال نباید بیشتر از ۲ و تا ۳ هفته باشد. اما در فریزر می توان آن را تا ۴ ماه نگهداری کرد.


منبع foodpoisoningnews
نظر بگذارید