سبکی برای زندگی

چگونه یک چای خوب دم کنیم مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

روش صحیح دم کردن چای در برخی از نقاط جهان شبیه افسانه است. اگر از چند نفر در مورد دم کردن چای سؤال کنید مطمئن باشید هر کدام روش خاص خود را ارائه می دهد. دم کردن جای بسیار شخصی است معمولاً روشی را استفاده میکنیم که چای مطابق سلیقه و ذائقه ما حاصل آن باشد. پس نمیتوان از یک فرمول خاص پیروی کرد.

یکی از مراحل مهم در دم کردن آن استفاده از آب با درجه حرارت مناسب است. اگر درجه آب مناسب و به اندازه نباشد چای خوبی نخواهیم داشت.

مرحله دیگر زمان دم کشیدن چای است. پس برای دم کردن چای انتخاب چای با کیفیت، آب با درجه مناسب و زمان کافی برای دم کشیدن ضرورت دارد. اگر چای سیاه دم می کنید استفاده از شیر و یا شیرین کننده مناسب را نیز باید در این لیست قرار داد. علاوه بر این استفاده از برگ چای و یا چای کیسه ای را نیز باید هنگام دم کردن چای در نظر داشته باشیم.

نگهداری از چای خشک

نگهداری از چای روش خاصی دارد و اگر با آن آشنا نباشید چای بسیار سریع کیفیت خود را از دست می دهد. به همین دلیل برخی استفاده از چای کیسه ای را ترجیح می دهند.

هنگامی که چای میخرید مطمئن باشید که در بسته های فویلی بدون هوا باشد. وقتی در آن را باز می کنید حتما آن را در ظروف در دار و دور از هوا بریزید. چای باید دور از نور و هوا نگهداری شود چون هوا رنگ چای را تغییر داده و نور و گرما طعم آن را عوض می کند. رطوبت دشمن چای است پس هرگز در یخچال نگذارید.

هر چه چای زمان تخمیر کمتری داشته باشد سریع تر کیفیتش را از دست می دهد مثلاً چای سبز را حداکثر تا یک ماه استفاده کنید. ولی چای سیاه را میتوان تا یک سال نگه داشت.

وسایل لازم برای دم کردن چای

منظور از وسایل خرید یک پکیج لوکس و گرانبها نیست. از وسایلی که در خانه دارید استفاده کنید به شرط آنکه برخی از خصوصیات را داشته باشند.

از قوری که بهتر است فلزی یا استیل نباشد استفاده کنید. به جای قوری میتوان از گایوان که نوعی لیوان در دار است استفاده کنید. در نهایت میتوان از لیوان های مخصوص چای ساز استفاده کرد. وسیله دیگری که مورد نیاز است صافی است. در ضمن از فنجان هایی استفاده کنید که دیرتر گرما را از دست می دهند.

روش دم کردن چای

 

  • گرم کردن قوری

بهتر است از قوری های چینی و یا سرامیک استفاده کنید چون قوری های فلزی و یا استیل طعم آن را تغییر می دهند. چون چای در آب داغ بهتر عمل می آید، بهتر است قوری را از قبل گرم کنید. برای این کار مقداری آب گرم را در قوری بریزید و داخل قوری بچرخانید.

  • اضافه کردن چای

برای هر فنجان یک قاشق چایخوری چای در قوری بریزید و اگر می خواهید چای پر رنگ تری داشته باشید یک قاشق دیگر اضافه کنید. اگر از نوع کیسه ای آن استفاده می کنید برای هر فنجان یک چای کیسه ای در قوری بیندازید.

  • اضافه کردن آب

حال آب داغ را در قوری بریزید. هرگز از آب در حال جوشیدن استفاده نکنید چون اکسیژن از دست داده است و طعم چای را تغییر می دهد.

  • زمان دم کشیدن

بستگی به نوع چای زمان دم کشیدن متغیر است. مثلاً چای سبز ویا سفید در ۲ تا۳ دقیقه دم می کشند. چای اولانگ در ۵ دقیقه و چای سیاه بین ۳ تا ۵ دقیقه دم میکشد.

  • اضافه کردن شیر یا شیرین کننده

در این مرحله بسته به ذائقه می توان از شیر و یا شیرین کننده ها استفاده کرد اما باید به اندازه ای باشند که طعم چای را تغییر ندهد. کسانی که چایخور حرفه ای هستند معمولاً چای تلخ مینوشند.

چند اشتباه متداول در دم کردن چای

اگر تازه کارید ممکن است در خرید آن اشتباه کرده و چای بی کیفیت بخرید. بهتر است از کارخانجات معتبر خرید کنید. ابتدا طعم های مختلف محصولاتشان را مورد بررسی قرار دهید و سپس چای مورد علاقه خود را خریداری کنید. کارخانجات معتبر اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می دهند. این اطلاعات شامل زمان دم کشیدن، درجه حرارت مناسب آب و حتی کشوری را که چای از آنجا تهیه شده است می شود.

استفاده از آب به جوش آمده در ماکروفر و یا آب جوش لوله کشی برای دم کردن چای در طعم و عطر چای اثر می گذارد و علاوه بر آن خواص دارویی موجود در چای را نیز از بین می برد.

استفاده از کتری های رسوب زده

برای جوشاندن آب معمولاً از کتری های استیل استفاده می شود. رسوبی که به مرور ته کتری را می پوشاند مستقیماً بر طعم آب داخل آن تأثیر می گذارد. پس بهتر است یا کتری را رسوب زدایی کنیم و یا یک کتری جدید بخریم.

دم کردن آن کاری ساده است و به زمان کمی احتیاج دارد. چای دم کردن هم مثل هر کاری به صبر نیاز دارد و بدانید یک فنجان از آن را که با عشق و علاقه و صبر تهیه می کنید بهترین هدیه ای است که به مهمانتان  میدهید.

 

 

 


تیرینک در اینستاگرام

منبع Rivertea