سبکی برای زندگی

۴ روش تهیه قهوه در سفر

تابستان نزدیک است و زمانی برای سفر، تعطیلات و فعالیت های خارج از خانه. فرقی ندارد پیاده روی می روید یا چادر می زنید نوشیدن یک فنجان قهوه هنگام صبحگاه می تواند روزتان را تغییر دهد!

در این مقاله چند روش آسان برای تهیه قهوه را به شما آموزش می دهیم.

۱. قهوه به سبک جان وین

قهوه آکاکابوی را چگونه بدون قهوه ساز  درست کنیم

این روش مخصوص کابوی هایی است که زیر ستارگان کمپ می زدند. در یک پارچ بلند آب بریزید. مقداری قهوه بریزد و روی آتش بگذارید. بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه یک فنجان بزرگ قهوه داغ بنوشید. اگر دوست دارید خاک کمتر در فنجانتان بریزید از پارچ صافی دار و یا خود صافی استفاده کنید.

اگر این سبک را دوست نداشتید باید یک کتری شارژی و بدون سیم همراهتان باشد.

۲. قهوه فرانسه

طرفداران قهوه فرانسه نیازی به نوع شکستنی قهوه سازی که هر روز استفاده می کنند ندارند. برای این روش باید آب را گرم کنید و به آرامی روی قهوه بریزید و از این مرحله به بعد هر کاری که باید انجام دهید شبیه همان روش تهیه قهوه فرانسه در منزل است.

۳. قهوه قطره ای

دستگاه های قطره ای  متنوعی  برای استفاده در کمپ و سفر در بازار موجود است. اگر با کوله پشتی و پیاده سفر می کنید، قهوه ساز ی که در کمپ استفاده می شود مناسب نیست چون وزن آن سنگین است. اما اگر با ماشین سفر می کنید این دستگاه وسیله ای مناسب است همراه خود ببرید تا از ریختن یک قهوه در فنجان و تماشای بخار آن لذت ببرید.

کسانی که فضای کمتری دارند و وزن اضافه برایشان مشکل ایجاد می کند بهتر است از نوعی که به چند تکه تقسیم می شود استفاده کنند و در نهایت می توانند از نوع بسیار ساده آن که روی ماگ قرار می گیرد استفاده کنند.

۴. اسپرسو

شمایی که اسپرسو دوست دارید فراموش نشده اید. بهترین نوع اسپرسو ساز مسافرتی را شرکت بیالِتی ساخته است. ۶ فنجان قهوه میتوانید با آن تهیه کنید.

تنها چیزی که نیاز دارید مقداری آب سرد، قهوه آسیاب شده و یک اجاق برای گرم کردن تنگتان است. در کمتر از ۵ دقیقه یک اسپرسو پر از کف بنوشید.

سفر بخیر

آنچه گفته شد روش های تهیه قهوه در سفر است. به خاطر داشته باشید هر سفر ی که می روید چه بدون برنامه و چه با برنامه از قبل مشخص شده، مراقب مقدار مصرف کافئین باشید.


تیرینک در اینستاگرام