۷ چای گیاهی که باعث سلامتی شما می شوند

چای گیاهی و سلامتی

چای گیاهی انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای خواص دارویی بسیاری هستند، در این مقاله با چند چای گیاهی و خواص فوق العاده ی آن آشنا میشویم.

چای نعنا

نعنا یکی از محبوب ترین چای گیاهی است و نوشیدن چای نعنا برای تسکین درد‌های شکمی و نفخ و هم چنین برای رفع اسپاسم عضلات بسیار مفید است. نعنا به رفع تهوع شما کمک می‌کند و در گرم کردن بدن شما نقش موثری دارد.

چای گیاهی - چای نعنا

چای بابونه

گیاه بابونه که از قسمت گل آن استفاده می‌شود برای آرام بخشی و رفع بی‌خوابی به شما کمک می‌کند. نوشیدن بابونه بعد از غذا می‌تواند در هضم راحت تر غذا موثر باشد.

هنگامی که شما سرما خورده‌اید و یا تب دارید نوشیدن بابونه روند بهبودی شما سرعت می‌بخشد. هم چنین برای تسکین سرفه و برونشیت بسیار موثر است. اگر در مورد خواص بیشتر این گیاه کنجکاو هستید حتما مقاله ۲۲ خاصیت گیاه بابونه را مطالعه کنید.

چای گیاهی - چای بابونه

چای زنجبیل

یکی از نوشیدنی های مفید برای مشکلات دستگاه گوارش شما زنجبیل می باشد. زنجبیل برای رفع ناراحتی‌های معده و هم چنین رفع تهوع بسایر مفید است. یکی از موثر ترین راه‌های مبارزه با سرطان نوشیدن آن می‌باشد.

چای گیاهی - چای زنجبیل

چای رویبوس

رویبوس یکی از بهترین منابع تامین ویتامین c می‌باشد. این گیاه در آفریقای جنوبی رشد می‌کند و به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوشیدن رویبوس می‌تواند به کاهش بیماری‌ها و علائم پیری و مشکلات پوستی مانند اگزما کمک کند.

چای گیاهی  چای رویبوس

چای بادرنجبویه

بادرنجبویه یک محافظ بسیار قوی از بدن شما در روزهای سرد زمستان است. این نوشیدنی برای کودکان و حفظ ایمنی آن ها بسیار مفید است.

نوشیدن بادرنجبویه قبل از خواب موجب راحتی خواب شما و دیدن کابوس در طول شب می‌شود. می‌توانید این نوشیدنی را همراه با لیمو یا طعم دهنده‌های دیگر نوش جان کنید.

چای گیاهی چای بادرنجبویه

چای قاصدک

گیاه قاصدک پاک کننده‌ای ملایم برای کبد است و کمک می‌کند تا کبدتان احیا شود و با ظرفیت بالا تری کار کند و نقش موثری در تولید صفرا دارد.

چای گیاهی چای قاصدک

چای میوه نسترن

یکی دیگر از منابع تامین ویتامین c میوه نسترن می‌باشد. نوشیدن میوه نسترن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می‌شود و هم چنین برای سلامت پوست و عملکرد بهتر بافت های آن مفید است. با نوشیدن چای نسترن سلامت خود را بیمه کنید.

چای گیاهی چای میوه نسترن


تیرینک در اینستاگرام

نظر بگذارید